Lievegoed Rudolf Steiner Zorg

Lievegoed Rudolf Steiner Zorg biedt zorg aan mensen met een verstandelijke beperking.

Na een renovatieperiode van bijna een jaar zijn het Raphaëlhuis en het Tobiashuis aan de Nieuwe Parklaan sinds augustus 2025 in gebruik als locatie van Lievegoed Zorg voor mensen met een verstandelijke beperking.
De bewoners die tijdelijk elders verbleven, zijn teruggekeerd en hebben, met de bewoners van locatie Artaban, hun intrek genomen in het Tobiashuis. Samen vormen zij een gemeenschap van 30 bewoners, verdeeld over drie woongroepen: Helmgras, Duinroos en Zeeaster. Elke woongroep biedt zorg en begeleiding op maat.

Het Raphaelhuis

Het Raphaëlhuis beschikt over drie vernieuwde werkplaatsen: Het Ambacht, Het Atelier en De Dienstverlening en biedt ruimte aan circa 36 cliënten. Hier is ook de Hortus gevestigd, drie kinderdagcentrumgroepen voor 24 jongeren van 12 tot 21 jaar.
Clustermanager Annelies Gijsbertsen: “Wij zijn trots op het eindresultaat en dankbaar voor het geduld en de flexibiliteit van cliënten, ouders, medewerkers en alle betrokkenen tijdens deze periode. Beide huizen zijn toekomstbestendig gemaakt, iets wat hard nodig was.”

De antroposofische ouderenzorg die hier zijn plaats had, is verhuisd naar De Eshoeve, onderdeel van HWW Zorg. Daar is een afdeling met aandacht voor antroposofische ouderenzorg, De Stormvogel.

De Stichting Vrienden van de Rudolf Steiner Kliniek is een organisatie van vrijwilligers die zich inzetten voor het behouden en stimuleren van antroposofische zorg en geneeskunde in Den Haag. Bovendien willen ze een warme verbinding behouden met de oorspronkelijke impuls van Willem Zeylmans van Emmichoven op wiens initiatief het Raphaelhuis in 1927 werd gebouwd als antroposofisch ziekenhuis.
Op de website raphaelhuis.nl leest u er meer over.

Scroll naar boven